Türk Telekom Burada
 Ana Sayfa  
 Bireysel Ürünler 
 Tarifeler 
 Tarife Karşılaştırma 
 Kurumsal Ürünler 
 Online İşlemler 
 TT Rehber 
 Borç Sorgulama
 E-Fatura
 Duyurular
 Forum
 Adsl
 İletişim

 » Telefon Kullanım Kolaylıkları
» Telefon Arıza Kaydı
» Reklam Filmleri
» Türk Telekom
» Fatura Sorgulama
» Borç Ödeme
» Bilinmeyen Numaralar
» FORUM
» Kampanyalar Arşivi
» Tarifeler
» Telefon İl Alan Kodları
» Ülke Telefon Kodları
» Ülke Kodları
» Telefon Kodları
» Müşteri Hizmetleri
» Bayiler
» Fatura Ödeme Noktaları
Türk Telekom
 

Türk Telekom Veri Merkezi

 
Yeni Veri Merkezi


Türk Telekom, sunucu barındırma ve kiralama gibi standart hizmetler dışında yeni nesil bulut teknolojilerine dayalı servisleri de sunacak olan ikinci veri merkezini İstanbul’da açtı. Türkiye’de ilk ve tek Tier 111 tasarım sertifikasına sahip olan yeni veri merkezi ile birlikte, Türk Telekom’un toplam veri merkezi büyüklüğü 3.000 metrekareye ulaştı. 

Türk Telekom; sunucu barındırma, sunucu kiralama gibi standart veri merkezi hizmetlerinin yanı sıra yeni nesil bulut teknolojilerine dayalı servislerin sunulacağı veri merkezini İstanbul Gayrettepe’de açtı. Güvenliğin ve erişilebilirliğin en üst düzeyde kurulduğu Türk Telekom Veri Merkezi’nde (TTVM) şirketlere ve kamu kurumlarına sunucu, depolama alanı ve çeşitli yazılım hizmetleri sunularak, maliyet kalemleri özelinde önemli ölçüde tasarruf etme imkanı sağlanıyor. Türk Telekom Veri Merkezi ile müşterilerine ihtiyaçlarına yanıt veren, gelişmiş veri merkezi hizmetleri sunacaklarını belirten Türk Telekom Teknoloji Başkanı Timur Ceylan, “Türk Telekom olarak, Türkiye çapında yaygınlaşmış güçlü altyapımızla müşterilerimize hizmet sunuyoruz. Hız kesmeden sürdürdüğümüz yatırımların yanı sıra, sunduğumuz yenilikçi ürün ve hizmetlerle onların iş süreçlerine değer katıyoruz. İstanbul’da kurulan Türk Telekom Veri Merkezi ile, bu yolda önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz. Türk Telekom Veri Merkezlerindeki hizmet yelpazesini artırmayla ilgili çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. TTVM kurumsal müşterilerimizin gelişen teknolojiyle birlikte artan sunucu, veri alanı gibi gereksinimlerini karşılamak, bu konuda yapacakları yatırım yükünden onları kurtarmak amacıyla kuruldu” dedi.

İlk Tier ili tasarım sertifikasına sahip veri merkezi
İstanbul’da hizmet vermeye başlayan TTVM, Türkiye’nin ilk Tier 111 tasarım sertifikasına sahip veri merkezi. Tier 111, Uptime Instute tarafından veri merkezlerinin altyapı ve hizmet sürekliliğini tescil eden uluslararası bir sertifikasyon. 

TTVM’nin Türkiye’de Tier 111 tasarım sertifikasına sahip ilk veri merkezi olduğunu belirten Uptime lnstitute Başkan Yardımcısı Julian Kudritzki konuyla ilgili şunları söyledi: “İstanbul Gayrettepe’deki veri merkezinde Tier 111 sertifikasının ilk aşamasını tamamlayan Türk Telekom’u tebrik ediyoruz. TTVM, Türkiye’de bu payeyi almaya hak kazanan ilk veri merkezi oldu. Tasarım belgeleri, TTVM’nin Tier 111 eş zamanlı bakım gereksinimlerine uyumun tespit edilmesi için titizlikle yürütülen kapsamlı değerlendirmeden başarıyla çıktığ in kanıtlıyor. Tasarım sertifikasıyla da, şirketin yüksek performanslı veri merkezleri sağlamaya yönelik güçlü planlarını tasdik edilmiş oluyor.” 


Bu sertifikasyon ile birlikte yeni veri merkezi diğer veri merkezlerinden farklı olarak şu özellikleri taşıyor: 

• 0 hata toleransı, yüzde 99,982’lik öngörülen ayakta kalma (uptime) oranı
• Yedeklenmiş altyapı bileşenleri ve dağıtım yolları
• Sunucu sistemlerinde çift güç kaynağı
• Bakım çalışmaları için yedek bileşenler ve dağıtım yolları

Veri merkezi hizmetlerini 2005 yılından itibaren Ankara’da sunmay başlayan Türk Telekom, İstanbul’da faaliyete geçen yeni veri merkezi ile birlikte toplamda 80 Gbps uplink kapasitesine ve 3.000 metrekarelik faaliyet alanına ulaştı. İki merkezde de tüm işletmelerinin ihtiyaçlarına göre ölçeklendirilebilen hizmetler sunuluyor. 

Türk Telekom’un dev kampanyası kalıcı hale geldi. Türk Telekom’un büyük ilgi gören “7’den 7’ye Bedava Kampanyası”, müşterilerden gelen yoğun talep üzerine tarife özelliği haline geldi. Böylece Türk Telekom hattı olan tüm bireysel müşteriler herhangi bir başvuru veya ek ücret olmadan akşam 7’den sabah 7ye kadar evden, ev ve iş telefonu numaralarını ücretsiz arayabilecek. Bu imkan hem şehir içi hem de bulundurularak hazırlanan paketler şehirlerarası numaraları ararken geçerli olacak. 

Türk Telekom’un 30 farklı tarifeden faydalanan yaklaşık 13 milyon bireysel müşterisi, ev telefonundan yapacakları şehir içi ve şehirler arası görüşmelerini akşam 7 sabah 7 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirebilecek. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ‘Müşterilerimize en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sunma görüşümüz ve müşteri odaklı yaklaşımımız doğrultusunda 2010 yılında bireysel müşterilerimize akşam 7’den sabah 7’ye Bedava Kampanyası’nı sunduk. Kampanyamız müşterilerimizden yoğun ilgi gördü ve beğenilerini kazandı. Nisan ayında 2011 yılı sonuna kadar uzatma kararı
aldığımız kampanyamızdan 2011 yılında ayda 9 milyondan fazla Türk Telekom müşterisi yararlandı. Türk Telekom olarak müşterilerimizin sesini dinledik ve onların beklentileri doğrultusunda büyük beğeni
kazanan bu kampanyayı kalıcı hale getirdik. Tüm müşterilerimize hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu. 

Türk Telekom’un, birikmiş borçları dolayısıyla abonelikleri iptal edilen müşterilerine yönelik olarak düzenlediği “Tatlıya Bağlayalım” kampanyası büyük ilgi görüyor. 30 Aralık 2011 tarihine kadar geçerli olan ve borçlu müşterilere yüzde 100 faiz indirimi ve faturasız gecikme bedeli alınmaması gibi fırsatlar sunan kampanyadan yararlanan Türk Telekom müşterilerinin sayısı 550 bini aştı. Türk Telekom’un, bu yılın Ağustos ayında başlattığı “Tatlıya Bağlayalım” kampanyası büyük ilgi görüyor. Türk Telekom müşterilerinin geçmiş yıllara ait borçlarının tahsiline yönelik olarak düzenlenen kampanyaya katılarak tatlıya bağlayan müşteri sayısı 550 bini aştı.

Kampanya kapsamında 31 Mart 2011 tarihinden önce abonelikleri iptal edilen Türk Telekom müşterileri, kendilerine sağlanan avantajlı koşullarla geçmiş dönem borçlarını faizsiz ödeme ve yeniden hat sahibi olma fırsatı buluyor. Faizsiz ödeme ve faturasız gecikme bedelinin talep edilmemesi gibi avantajları da içeren kampanyaya katılan Türk Telekom müşterileri, yeni sabit telefon hattı talebinde bulunduklarında, bu talepleri ücretsiz olarak karşılanıyor.

1 milyonu aşkın kullanıcı iş Avantaj tarifelerini tercih etti 

Türk Telekom’un kurumsal müşterilerine yönelik olarak hizmete sunduğu iş Avantaj tarifeleri büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında 750 bin kurumsal hatta tercih edilen İş Avantaj, tarifelerin yenilenmesinin ardından geçen 6 ayda yüzde 42’lik artışla 1 milyondan fazla kurumsal hatta ulaştı. Kurumsal müşterilerin istek ve ihtiyaçları göz önünde ile her yöne aramalarda büyük avantajlar sunuluyor. 

Türk Telekom’un farklı müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik avantajlı koşullarla sunduğu iletişim hizmetleri büyük ilgi görmeye devam ediyor. Türk Telekom’un kurumsal müşterilerinin iletişim ihtiyaçlarına yönelik olarak hizmete sunduğu İş Avantaj tarifeleri 1 milyon kurumsal hat için tercih edildi. 

Farklı büyüklükteki işletmelerin haberleşme ihtiyaçlarına göre 22,90 TL’den başlayan fiyatlarla sunulan iş Avantaj tarifeleri, kurumsal müşterilerin hizmetine sunuluyor. iş Avantaj Her Yöne tarife paketleri ile sunulan bedava dakikalar ise şehir içi, şehirlerarası, GSM, Uluslararası Aramalar (1. Kademe) ve 444 yönlerine yapılan aramaları da kapsıyor.

Kurumsal müşterilere özel cazip ve güvenilir çözümler
Her yöne yapılan konuşmalar için fiyat avantajı sağlayarak kurumsal müşterilerinin rekabet güçlerini artırmalarına destek olmayı amaçladıklarını belirten Türk Telekom Pazarlama ve iletişim Başkanı Erem Demircan şunları söyledi: 

“Ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra, avantajlı tarifelerimiz ve kampanyalarımızla müşterilerimizin hayatına değer katmayı hedefliyoruz. Haberleşme giderlerinde önemli oranda tasarruf sağlayan paketlerimizin kısa sürede yoğun ilgi görmesi, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler ürettiğimizi gösteriyor. Şirketlere, rekabet güçlerini artıracak en önemli unsurlardan biri olan verimli haberleşme konusunda önemli bir destek sunan yeni paketlerimiz, özellikle GSM yönüne yapılan aramalarda sağladığı avantajlar sayesinde kurumsal müşterilerimizin ilgisini çekiyor.”Türk Telekom Duyurularına Geri Dön


Kategori: Türk Telekom Duyurular

Etiketler: türk telekom veri merkezi , türk telekom , türk telekom yeni veri merkezi ,


Yorumlar

Yorum yok

Yorum Ekle

İsim:


Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
 
Reklamlar

Bilinmeyen Numaralar

  
E-Bülten Aboneliği

Türk Telekom kampanyaları ve fırsatlarından herkesten önce haberdar olmak istiyorsanız, e-bülten aboneliği kayıt formunu doldurmanız yeterli.

E-Posta:
  
REKLAM

Site Tasarımlarımız: Telefon Başvuru | Türk Telekom | Firma EkleTelekom KampanyaTelefon Borç Ödeme | Kota
 
 

Ana Sayfa | Telefon Tarifeleri | E-Fatura | Gizlilik | Hakkımızda | İletişim

© Copyright 2015 telekomburada.com Tüm Hakları Saklıdır.