Türk Telekom Burada
 Ana Sayfa  
 Bireysel Ürünler 
 Tarifeler 
 Tarife Karşılaştırma 
 Kurumsal Ürünler 
 Online İşlemler 
 TT Rehber 
 Borç Sorgulama
 E-Fatura
 Duyurular
 Forum
 Adsl
 İletişim

 » Telefon Kullanım Kolaylıkları
» Telefon Arıza Kaydı
» Reklam Filmleri
» Türk Telekom
» Fatura Sorgulama
» Borç Ödeme
» Bilinmeyen Numaralar
» FORUM
» Kampanyalar Arşivi
» Tarifeler
» Telefon İl Alan Kodları
» Ülke Telefon Kodları
» Ülke Kodları
» Telefon Kodları
» Müşteri Hizmetleri
» Bayiler
» Fatura Ödeme Noktaları
Türk Telekom
 

TÜRK TELEKOM ALARM KAMPANYASI - Sık Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

Güvenlik Alarm Haberalma Merkezi ile uyumlu bir Güvenlik Sisteminiz var ise, ayda sadece 29,90 TL ödeyerek, evinizin çok daha güvende olmasını ve korunmasını sağlayabilirsiniz.


Evimde güvenlik sistemim yok, hep mi 49,90 TL ödeyeceğim?
Tabiki hayır. Türk Telekom müşterisi olduğunuz için, piyasadaki diğer firmaların sunduğu paketlerden ayrıcalıklı olarak, 24 ay süre ile hem sahibi olacağınız cihazın ücretini hem de 24 aylık Alarm Haber Alma Merkezi aboneliğinizi ödüyor olacaksınız. 24 aylık sürenin sonunda ise, cihaz sizin olduğu için aylık sadece 29,90 TL ödüyor olacaksınız.

Alarm Haber Alma Merkezi hizmeti ve Ev Güvenlik Sistemleri Hizmeti hangi illerde veriliyor? Bu hizmetlerden Türkiye’nin her yerinden faydalanabilir miyim?
Türkiye’de, Türk Telekom Abone Hattının ulaştığı her yerden tüm Türk Telekom aboneleri bu hizmetten faydalanabilir.

Türk Telekom ön talebimi aldı, Tepe Güvenlik tarafından arandım, randevu verildi, gelip kurulum yapılacak? Şimdi ne yapmalıyım?
Tepe Güvenlik tarafından kurulum randevunuz alındıktan sonra randevu tarih ve saatinizde Tepe Güvenlik kurulum ekipleri, kurulumun yapılacağı adrese gelecek ve telefonda sizden bilgileri alınan eviniz/işyerinizin kuruluma uygun olup olmadığını kontrol edecek ve kurulumu gerçekleştirecektir. Ev/İşyerinizde kurulum yapıldıktan sonra, taahhütnameniz imzalatılacak ve kampanyanız başlamış olacaktır.


Bu hizmetten faydalanmak için kaç lira ödemeliyim?
Türk Telekom faturanıza ilave olarak,
1- Mevcutta evinizde uyumlu bir alarm sistemi var ise, aylık 29,90 TL karşılığında 12 ay daha hattınızı kullanarak faydalanabilirsiniz.
2- Kablolu/Kablosuz Güvenlik sistemleri için, aylık 49,90 TL karşılığında hattınızı 24 ay daha kullanmaya devam ederek faydalanabilirsiniz.


1 Mart 2013’ten önce Ev/Ofis güvenlik sisteminden (Kablolu/Kablosuz Paket veya Alarm Haber alma merkezi) almıştım, her ay ödeme yapacağım tutar yeni fiyatınıza göre mi olacak?

Eğer 1 Mart 2013’ten önce ev/ofis güvenlik sistemi satın aldıysanız, satın almış olduğunuz paketin aylık ücreti hala geçerlidir. Yeni fiyat sistemi, 1 Mart 2013’ten itibaren ev/ofis güvenlik sistemi alan müşterilerimizde geçerlidir.


Bu tutar faturamda nasıl gözükecek?
Türk Telekom müşterilerine özel Tepe Güvenlik tarafından sunulan Güvenlik Paketlerinin ödemelerini Türk Telekom faturanız üzerinden kolayca yapabilirsiniz Yani Türk Telekom faturanız, bu paketten hem özel fiyatla faydalanmanızı hem de ödemelerinizi kredi kartı, senet vb. koşullar olmadan ödemenizi sağlamaktadır.


Tercih ettiğiniz sisteme göre, Tepe Güvenliğin size fatura edeceği tutar,
- Alarm Haberalma Merkezi Aboneliği için KDV dahil 29,90 TL (12 ay)
- Kablolu ve Kablosuz Güvenlik Sistemleri + Alarm Merkezi Aboneliği için 49,90 TL ( 24 ay)

Türk Telekom faturanıza ilave olarak, “Ödenecek Tutar” altında, Tahsilatına Aracılık Edilen Güvenlik Hizmeti bölümünde yer alacaktır.


Bu hizmetten 1 ay faydalanabilir miyim? Taahhüt vermem gerekiyor mu?
Türk Telekom’un abonelerine çok daha uygun fiyat ve şartlarla sunduğu Ev-İş Güvenlik Sistemleri ve Tepe Alarm Haber Alma Merkezi aboneliği hizmetlerinden faydalanmanız için kampanyaya katılmanız gerekmektedir. Kampanya kapsamında mevcutta evinizde sistem yok ise, hem cihaz hem de Alarm Haberalma Merkezi aboneliği olan, tercihinize uygun kablolu ya da kablosuz güvenlik sistemleri ile 24 aylık taahüt vermeniz gerekmektedir.
Yalnızca Alarm Haberalma Merkezi aboneliğinden faydalanmak isterseniz, 12 ay daha hattınızı kullanmanız gerekmektedir.
Sadece 1 ay için faydalanıp kampanyadan çıkmak istediğinizde kampanya cezasını ödemeniz gerekecektir.

Evime/İşime Güvenlik Sistemim kuruldu, arıza ya da destek talep ettiğim durumlarda hangi numarayı arayacağım?
Ev/İş Güvenlik Hizmetlerinin tamamı Tepe Güvenlik tarafından sunulmaktadır. Sistem ile ilgili herhangi bir sorunuz ya da sorununuzda 7 gün 24 saat, 444 8373 Tepe Güvenlik Hizmetleri Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.


Kampanyadan çıkarsam, hattımı iptal edersem, taahhüdüme uymazsam, ne kadar bedel ödeyeceğim?
Kampanyadan seçilen pakete göre, imzalanan taahhütnamede yer alan süreden önce çıkıldığı takdirde,
Kullanıcı Alarm Haberalma Merkezi’nden yararlanıyor ise: Alarm İzleme Hizmeti için kendisine sağlanan indirim tutarının (80TL) aylık olarak 6.66 TL (80/12 ay) kampanya’dan yararlandığı ay sayısı ile çarpımı sonucunda çıkan bedel, müşterinin ceza bedelidir. Ceza bedeli müşterinin faturasına bir kerede yansıtılır.
Örnek: Müşteri Alarm Haberalma Merkezi’nden 3 ay yararlandı. Ceza bedeli 20 TL dir.
*aylık indirim tutarı (6,66 TL) x kampanyadan yararlanılan ay sayısı+ yani 6,66TL x 3ay = 20 TL
Kullanıcı Kablolu veya Kablosuz Paketten yararlanıyor ise: Müşteriden hem cihaz bedeli hem de yararlandığı ay sayısına göre ahm ceza bedeli yansıtılır.
Cihazın piyasa bedeli 600 TL, kampanya bedeli ise 480 TL dir. Aradaki 120 TL lik ceza bedeli (fiyat farkı) müşterinin faturasına tek seferde yansıtılacaktır. Aynı zamanda (80TL/24 ay) ahm ceza bedeli fiyat farkı olan *aylık indirim tutarı (3,33 TL) x kampanyadan yararlanılan ay sayısı+ denk gelen ceza bedeli de müşterinin faturasına bir kerede yansıtılır.
Cihaz abonede kalacağı için; 600 TL – 120 TL arasındaki fark yani kalan cihaz bedeli tutarı Tepe Güvenlik tarafından takip edilecek ve Tepe Güvenlik müşteriden bu tutarı tahsil edecektir. Bu durumda;
- Kampanya kapsamında herhangi taksit ödemesi yapmadı ise sistemin piyasa bedeli olan 600 TL’yi
- Taksit ödemesi yaptı ise sistem (cihaz) için aylık kampanya bedeline karşılık gelen tutarın (20 TL) ödendiği ay sayısı ile çarpımı sonucu çıkan meblağın sistemin piyasa bedelinden çıkarılmasıyla elde edilen meblağı aylık taksitler halinde Tepe Güvenlik’in belirleyeceği yere Abone tarafından ödenecektir.
Örnek: Abone Kampanya kapsamında Kablolu veya Kablosuz. Paketi tercih eder ve 3. ayın sonunda Kampanya’dan çıkmak isterse,
Alarm İzleme Hizmeti açısından 3,33TL x 3ay= 9,99TL ve
Sistem Açısından *600TL - (20TL x 3 ay)]=540 TL olmak üzere toplam olarak 549,99 TL’yi ödemekle yükümlüdür.
Abone bu tutar içerisinde 9,99 TL +120 TL=129.99 TL’lik ceza bedelini bir kerede Türk Telekom’a ödemek zorundadır.
549,99 TL-129,99 TL=420 TL lik kalan cihaz bedelini aylık taksitler halinde abonelik taahhüt süresinin sonuna kadar Tepe Güvenlik’e ödemekle yükümlüdür.


Kampanyadan herhangi bir sebeple çıkış yaptım ve ceza ödeyeceğim. Bu tutarı Türk Telekom faturam üzerinden mi ödeyeceğim?
Kampanyadan kendi isteğinizle ya da borçtan iptal sebebi; ya da taahhüdünüze uymadığınız herhangi bir sebepten ötürü çıkış yaptığınızda ,“Kampanya Ceza Bedel”lerini kampanyadan çıkış yaptıktan sonraki ilk faturanızda Türk Telekom faturası üzerinden ödüyor olacaksınız
Ayrıca, seçtiğiniz pakete göre tarafınıza düzenlenen aylık taksit bedelleri toplamı olan kalan bakiyeyi de Tepe Güvenliğe ödüyor olacaksınız.
Kampanyadan çıkış yaptığınızda, Tepe Güvenliğin alacağı olan, ödeme yapılmayan aylık taksit tutarları toplamı olan bakiye, Tepe Güvenlik’ e ödenecektir.
Çıkan son faturanızda, bu ödemenin nasıl ve nereye yapılacağı tarafınıza belirtilecek, ayrıca Tepe Güvenlik tarafından Siz değerli müşterimizle irtibata geçilecektir.
Kampanya ceza bedelinin çıktığı son faturanızı, Hukuki işlem sürecine sokmadan sorunsuz olarak ödediğiniz takdirde, tahsilatınız Türk Telekom tarafından yapılacaktır. Fakat, son faturanızda çıkan Türk Telekom fatura tutarı ve ilave olarak “Kampanyadan Çıkış Ceza Bedeli”ni ödemediğiniz takdirde, borcunuz Tepe Güvenliğe karşı olacaktır. Tahsilatınız Tepe Güvenlik tarafından yapılacaktır.


Bu paketler evime uygun mudur? Nasıl bilebilirim?
Türk Telekom müşterilerine özel olarak sunulan bu paketler 3. kat ve üstü Standart Apartman Daireleri için uygundur. Sadece dış kapıdan gerçekleşebilecek hırsızlık girişimi için bir önlemdir. Tepe Güvenlik Ekipleri tarafından; Evinize giriş yapılabilecek kapı ve pencere sayısına göre ilave edilecek ürünler ve maliyeti size montaj randevusu verilirken bildirilecektir. Ayrıca kurulum için gelen TEPE Teknik ekipleri de evinizi gördükten sonra en uygun malzeme adediyle montajınızı gerçekleştirecektir. Ayrıca isteğinize bağlı olarak sisteme duman ve gaz dedektörü ilave edebilirsiniz.


Sistem nasıl çalışıyor?
Sistemi şifrenizi girerek ya da uzaktan kumanda ile bir düğmeye basarak devreye alabilirsiniz. Sistem siz evdeyken ya da dışardayken 2 farklı şekilde devreye alınabilmektedir. Sistemin koruduğu bir kapı ya da pencere açılırsa, sistem alarm vererek sireni çaldıracak ve hırsıza varlığının tespit edildiğini bildirecekter. Aynı anda telefon hattınızdan Alarm Haberalma Merkezine gelen sinyali operatörler değerlendirerek sinyalin gerçekliğini ve sorunun mahiyetini saptamak için derhal sizi arar ve gerekli durumlarda Kolluk Kuvvetleri, Sağlık veya İtfaiye birimleri ile temasa geçerek evinize yönlendirir.
Alarm Sistemi kurulduktan sonra, Hırsızlık olursa ödeyecek misiniz?
Tepe Güvenlik tarafından sunulan Alarm sistemi istenmeyen durumların önlenmesi için kurulan bir sistemdir. Olay gerçekleştiğinde ise siren sesi ile çevreyi uyarır ve 7/24 hizmet veren Alarm Haberalma Merkezine sinyal düştüğünde Sizi ve talimatınızla ilgili makamları haberdar eder. Böyle bir durumda Tepe Güvenlik ya da Türk Telekom’un ödeme yapması söz konusu değildir.


Alarm Haber alma merkezi nedir? Nasıl çalışır?
Alarm Merkezi Hizmeti kapsamında gelen alarmlar sınıflandırılarak değerlendirilir. (Soygun, yangın, panik, ambulans vb. alarmlar) ve Yetkili Teyidi doğrultusunda ilgili yerlere (Kolluk Kuvvetleri, Ambulans, İtfaiye) kontrol ve müdahale edilmesi için bildirimde bulunulur. Alarm Haberalma Merkezi günlük gönderilen test sinyalleri ile düzenli olarak alarm sisteminin kontrolünü sağlar. Bu test sinyalleri sayesinde müşterinin tespit edemediği arızalar Alarm Haberalma Merkezi tarafından takip edildiği için en kısa sürede müdahale edilebilmektedir. Gizlilik temel prensip olduğu için sistemle ilgili işlemlerde parola bilgisi alınmadan bilgi verilmez ve işlem yapılmaz.


Kablosuz sistemde malzemelerin birbirini algılaması esnasında oluşan frenaks/ışın/sinyal gibi etmenler sağlığa zararlı mıdır?
Kablosuz sistemlerde kullanılan cihazlar 433Mhz de haberleşmektedir. Bu frekans bandı serbest band olarak adlandırılır ve sivil kullanıma açıktır. Uluslararası CE belgesi olan ve Kanada da üretilen cihazlarda bu frekans belirlenen sınırlar içinde ve yasal düzenlemelere uygundur. Evinizde dinlediğiniz radyo frekansı ile aynı özelliktedir.


Evimde kiracı olarak oturuyorum taşınmam durumunda alarm sistemim ne olacak?
Evinizi taşımanız durumunda eski evinizden alarm sistemi sökülerek ücreti mukabili yeni evinize taşınacak ve montajı gerçekleştirilecektir. Yeni evinizin ihtiyacına göre gerekiyorsa ilave malzeme de kullanılarak kurulum gerçekleştirilecektir.
Nakil ücreti için 150TL. (KDV dahil) Tepe Güvenlik’in uzman ekipleri evinize gelerek, sistemi özenle demonte edecek ve yeni adresinize tekrardan kuruyor olacaklardır. Sistemin yeni adresinizde sorunsuz çalışması için tüm ayarlamaları yapacak ve size hiçbir yük olmayacaklardır. Sistemi taşıma talebi, Tepe Güvenlik’in 444TEPE çağrı merkezi aranarak kendilerine iletilecektir.


Evimde çalınacak bir şey yok, neden ev güvenlik sistemine ihtiyaç duyayım?

Evinizde çalınacak bir şey olmadığını hırsız bilemeyecektir. Size ait mekana ve özel eşyalarınıza yabancı birinin elinin değmesi sizi rahatsız edecektir. Bu sistem sadece hırsızlığı engelleyen bir sistem değildir, sizin ve sevdiklerinizin can güvenliğini de sağlayacaktır.


Evimde evcil hayvanım var, ev güvenlik sistemi kurulmasına/çalışmasına engel mi?
Hayır, evinizdeki evcil hayvanınız güvenlik sisteminin kurulmasına ya da doğru çalışmasına engel değildir. Alarm sistemi kurulu iken evcil hayvanların evin içinde dolaşmalarına olanak sağlayacak, kapı ve pencerelere takılacak Manyetik Kontak ağırlıklı bir alarm sistemi kurgulanabilecektir. Evinize gelen Teknik Ekip buna göre bir sistem önerecektir.


Hayvan Algılamayan Dedektör yok mu?
Hayvan algılamayan dedektörler belli bir ağırlık ve mesafenin dışındakileri algılamaktadır. Standartlara göre hareket dedektörüne 2.5 metre mesafeden uzakta ve 25 kiloya kadar olan evcil hayvanı algılamayacaktır. Ancak evcil hayvan dedektöre yaklaştıkça kütle büyük görüneceğinden hareket algılanacaktır.


Güvenlikli sitede oturuyorum, özel güvenlik-bekçi var, ev güvenlik sistemine neden ihtiyaç duyayım?
Sitenin genel güvenliği dışında, günümüz koşullarında her bireyin kendi güvenliğini de sağlaması zorunluluk haline gelmiştir. Ayrıca bu sistemle hırsızlığın dışında, tuş takımında bulunan sağlık ve panik butonu ile 7/24 size ulaşılabilmesini sağlayan bir sisteme de sahip olabilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak takılabilecek yangın ve gaz dedektörleri ile tehlikeyi daha önceden haber almış ve önlemiş olacaksınız.


Evimde/işyerimde alarm sistemim var. Türk Telekom Abonesi olarak Tepe Sigortam var, ev güvenlik sistemine neden ihtiyaç duyayım?
Sigorta başınıza gelecek hırsızlık, yangın vb. olumsuzluklar gerçekleştikten sonra hasarınızı karşılamak adına devreye giren bir sistemdir. Alarm Sistemi ise bu olumsuzluğu en baştan engellemek adına kurulan bir sistemdir. Biz yine de ek fayda olarak evinizi de sigortalıyoruz.

Evim yüksek katta, güvenlik sistemine ihtiyacım var mıdır?
Evinizin yüksek katta olması nedeni ile tek riskli bölge olan giriş kapısını korumak amacıyla bir sistem kurgulanabilir, bu bölgeden gelebilecek herhangi bir izinsiz giriş önlenebilir.


Sisteme sonradan (ihtiyac-istek) malzeme ilave ettirebilir miyiz?
Alarm sistemine ihtiyacınıza ilave olarak ürün ekleyebileceğiniz gibi, isteğinize bağlı olarak da duman, gaz dedektörü vb. ilave edebilirsiniz. Tepe Güvenlik tarafından, Türk Telekom müşterilerine özel sunulan paketler baz paketlerdir. Opsiyonel olarak talep edilen donanımlar, Türk Telekom ile ilgisi olmadan, Tepe Güvenlik’e ödeme yapılarak alınabilecektir.

Evdeyken Alarm sistemini kurabilecek miyim?
Alarm Sistemi ev içinde ve ev dışında olmak üzere 2 şekilde kurulabilir. Ev içindeyken kullanım alanınızdaki hareket dedektörlerini devreden çıkartarak, sadece kapı ve pencerelerdeki Manyetik Kontaklar devreye alıarak sistem kurulabilir ve Siz huzur içinde uyuyabilirsiniz. Ev dışına çıkarken ise tüm sistemi devreye alabilirsiniz
Alarm isteminde arıza oluşursa ne kadar sürede giderilebilecek?
Alarm sisteminde oluşacak bir arıza 48 saat içinde TEPE teknik ekipler tarafından giderilecektir.


Telekom hattı kesilirse sistem çalışır mı?
Alarm sistemi bütün bilgileri telefon hattı üzerinden gönderir. Sistem kurulu iken telefon hattınız kesildiğinde alarm sistemi bunu sabotaj olarak algılar ve sirenler çalarak çevreyi uyarır.
Alarm Sistemi için Ek bir Telefon Hattına gerek var mı?
Mevcut kullandığınız telefon hattınıza alarm sistemi bağlanacaktır. Adsl, faks ve konuşmaya engel değildir. Aynı hat üzerinden bütün hizmetleri alabilirsiniz. Bir alarm durumunda konuşmanızı keserek önceliği alarma verecektir.

Elektrik kesilirse sistem çalışır mı?
Elektrik kesilirse panel içerisindeki akü devreye girer. Sistemde bulunan ürün sayısına bağlı olarak sistem, minimum 8 saat kesintisiz çalışır. Bu durumda sistem devrede olacaktır. Akü zayıfladığında ise, Alarm Haberalma Merkezi’ne “Akü Zayıf” sinyali gelecek ve size bilgi verilecektir. Elektriğin gelmesi ile akü kendini tekrar sarj edecektir.


Montaj Kaç saat sürer?
Kullanılan dedektörlerin sayısına ve kablolu/kablosuz olmasına göre montaj saati değişebilecektir. (kablosuz montaj süresi, kablolama yapılmadığı için daha kısadır) Montaj sonrasında verilecek eğitimle beraber ortalama 2 – 3 saat sürebilecektir.


Kablolu ve Kablosuz Sistemin farkları, avantajları nelerdir?
Kablosuz Paket
- Minimum kablolama ile estetik kaygı taşıyan müşteriler için uygundur
- Uzaktan kumanda ile sistem daha rahat kullanılabilir
- Uzaktan kumanda ile acil yardım tuşu her an elinizin altındadır
- Kompakt yapı sayesinde estetik görünüş sağlar.
- Kompakt yapıda siren, tuş takımı ve panel bir aradadır
- Sisteme 32 adet kablosuz sensör tanımlanabilir
- 16 adet uzaktan kumanda verilebilir
- Türkçe ekran ile kolay kullanım özelliğine sahiptir
Kablolu Paket
- Kesintisiz enerji (sensör pil masrafının olmaması)
- 7 kablolu sensör takılabilir, ek modül ile 16 kablolu veya 32 kablosuz sensör takılabilme özelliği ile hibrit (kablolu-kablosuz birlikte) sisteme dönüştürülebilir
- İlave edilmesi istenen ürünlerde fiyat avantajı sağlar
- Sadece kapıdan giriş riski olan mekanlar için daha uygundur
Pakete dahil olan donanımların tek tek özellikleri nelerdir, sistem nasıl işler?
Manyetik Kontak: Sistem kurulu iken kapı veya pencerenin açılması durumunda birbirini algılayan parçaların ayrılması ile alarm devreye girer; sirenler çalar; sinyal, Alarm Merkezi ekranlarına düşer. Operatör yetkiliyi arayarak bilgilendirir ve onayı ile Emniyet olay yerine yönlendirilir.


SENARYO 1 (Manyetik Kontak) :
Hırsız evin etrafında döner, demir parmaklıklı pencereden kafası görünür, evi gözetler. Parmaklıkları kesmeye başlar. Birleşme yerinden parmaklıkları çıkardıktan sonra bir kenara koyar pencereyi açmasıyla birlikte sirenler çalar. Sirenin sesi ile paniğe kapılır ve kenara koyduğu parmaklıklara da takılarak yere düşer. Sirenin çalmasından sonra telefon kablolarından Alarm Merkezi’ne düşen sinyal ve sinyalin takip edilip değerlendirilmesi durumu görünebilir. Tekrar hırsıza dönüldüğünde kulaklarını kapayarak uzaklaşmaya çalışan görüntüsü belirebilir.

Yine aynı şekilde, hırsız bu sefer kapıya yönelir. Çelik kapının kasasını yerinden oynatıp kapıyı kolaylıkla açan hırsız tam gülümserken alarmlar devreye girer ve yine aynı panik halinde merdivenlerden yuvarlanarak kaçmaya başlar.
Hareket Dedektörü : Sistem kurulu iken içeri giren şahıs ya da şahısların hareketini algılaması ile alarm devreye girer; sirenler çalar; sinyal, Alarm Merkezi ekranlarına düşer. Operatör yetkiliyi arayarak bilgilendirir ve onayı ile Emniyet olay yerine yönlendirilir.


SENARYO 2 (Hareket Dedektörü) :
Hırsız pencerenin önünde durur, etrafı gözetledikten sonra sessiz bir şekilde camı keserek içeri girer. Sirenler çalar. O sırada hareket dedektörü-dedektörün ışığı görünür; yine telefon hattı ile sinyal gönderilmesi ve Alarm merkezi görüntüsü belirir
Tıbbi Alarm Butonu : Tuş takımı veya uzaktan kumanda üzerinde bulunan Tıbbi alarm butonuna birkaç saniye basılması ile sinyal Alarm Merkezi’ne ulaşır. Sirenler çalmaz. Operatör ev/işyerini arayarak durumu öğrenip, ambulansı olay yerine yönlendirir. (Sistem kurulu olmasa da 24 saat devrededir)
Kablosuz Sistemdeki , uzaktan kumanda üzerindeki acil buton, tibbi alarm butonu olarak da kurgulanabilir


SENARYO 3 (Tıbbi Alarm) :
Evde torunu ile oynayan bir dede görünür. Nefes alamamaya başlar kalbini tutar. Torun durumu fark edip kısa süreli bir panikten sonra tuş takımına yönelir ve Tıbbi Alarm butonuna basar, hemen sonra telefon çalar, yaşı küçük olduğu için ambulans numarasını bilemediğinden ihbarda bulunamaz fakat Alarm Merkezi’nin aradığı telefona ağlayarak cevap verir. O sırada ambulans yönlendirilmiştir.
Panik Butonu : Tuş takımı veya uzaktan kumanda üzerindeki panik butonuna birkaç saniye basılması ile sinyal Alarm Merkezi’ne ulaşır. Aksi özel bir talep yok ise; Sirenler çalar. Sinyal Alarm Merkezine ulaşır, Operatör ev/işyerini arayarak durumu öğrenip, ilgili birimi olay yerine yönlendirir. (Sistem kurulu olmasa da 24 saat devrededir)


SENARYO 4 (Panik Butonu) (uzaktan kumanda)
Yatmadan önce henüz sistemi kurmadı
Genç bir bayan gece geç saatte uyumaya hazırlanırken kapının zorlandığını fark eder. Alarm sistemini henüz kurmamıştır. Tuş takımına yönelip panik butonuna basar, ya da uzaktan kumandasındaki panik butonuna basarak sirenleri çaldırır ve Alarm Merkezi ile telefonda konuşan görüntüsü belirir.
Yangın Alarm Butonu : Sisteme ilave edilebilecek duman dedektörü veya tuş takımı üzerindeki butona birkaç saniye basılması ile sinyal Alarm Merkezi’ne ulaşır. Sirenler çalar. Operatör ev/işyerini arayarak durumu teyit eder itfaiyeyi olay yerine yönlendirir. (Sistem kurulu olmasa da 24 saat devrededir)


SENARYO 5 (Yangın Alarmı) :
Küçük bir çocuğun annesi evde yokken kibritle oynayan görüntüsü belirir. Yavaşça alevler yayılmaya başlar. Duman dedektörü algılama yaparak sirenleri çaldırır, çevreyi uyarır ve Alarm Merkezine sinyal düşer.
Gaz Dedektörü : Sisteme ilave edilebilecek gaz dedektörü ortamdaki gaz kaçağını algılar (Doğal gaz, LPG gibi yanmamış gazları) sinyal Alarm Merkezi’ne ulaşır. Sirenler çalar. Operatör ev/işyeri yetkililerini arayarak durumu teyit eder itfaiyeyi olay yerine yönlendirir. (Sistem kurulu olmasa da 24 saat devrededir)

 


SENARYO 5 (Gaz Alarmı) :
Ocakta yemek pişerken yanan doğalgaz açık bırakılan camdan gelen rüzgarın etkisiyle söner ve ortama yayılan gaz sirenlerin çalmasıyla içerdekileri uyarır ya da evde kimse yoksa sinyalin alarm merkezine düşmesiyle ev/işyeri yetkilileri bilgilendirilir, bir patlama ve yangın tehlikesi önceden haberdar olunduğu için önlenmiş olur..


SENARYO 6 :
Hırsız apartmanın en üst katından şömine bacasından girmeye çalışır. Şöminenin içine düşmesi ve yere yuvarlanması ile hareketi algılayan dedektörler devreye girer, sirenler çalmaya başlar.Kategori: Türk Telekom Kampanyaları

Etiketler: Türk Telekom Alarm Kampanyası, Türk Telekom Tepe Güvenlik Kampanyası, Türk Telekom Ev alarmı, TürkTelekom Alarm Kampanya
Yorumlar

Yorum yok

Yorum Ekle

İsim:


Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
 
Reklamlar

Bilinmeyen Numaralar

  
E-Bülten Aboneliği

Türk Telekom kampanyaları ve fırsatlarından herkesten önce haberdar olmak istiyorsanız, e-bülten aboneliği kayıt formunu doldurmanız yeterli.

E-Posta:
  
REKLAM

Site Tasarımlarımız: Telefon Başvuru | Türk Telekom | Firma EkleTelekom KampanyaTelefon Borç Ödeme | Kota
 
 

Ana Sayfa | Telefon Tarifeleri | E-Fatura | Gizlilik | Hakkımızda | İletişim

© Copyright 2015 telekomburada.com Tüm Hakları Saklıdır.