Türk Telekom Burada
 Ana Sayfa  
 Bireysel Ürünler 
 Tarifeler 
 Tarife Karşılaştırma 
 Kurumsal Ürünler 
 Online İşlemler 
 TT Rehber 
 Borç Sorgulama
 E-Fatura
 Duyurular
 Forum
 Adsl
 İletişim

 » Telefon Kullanım Kolaylıkları
» Telefon Arıza Kaydı
» Reklam Filmleri
» Türk Telekom
» Fatura Sorgulama
» Borç Ödeme
» Bilinmeyen Numaralar
» FORUM
» Kampanyalar Arşivi
» Tarifeler
» Telefon İl Alan Kodları
» Ülke Telefon Kodları
» Ülke Kodları
» Telefon Kodları
» Müşteri Hizmetleri
» Bayiler
» Fatura Ödeme Noktaları
Türk Telekom
 

Türk Telekom - Arıza ve Nakillere Hızlı Müdahale

 
Türk Telekom, arıza, tesis ve nakil taleplerinde müşteri memnuniyetini artıracak haTTa Çözüm projesini 5 ilde uygulamaya koydu, Türk Telekom'un arıza müdahalelerinin süresi % 30 azaldı

Türk Telekom, arıza, tesis ve nakil taleplerini karşılamada müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlayan "haTTa Çözüm" projesini Ocak ayında beş ilde uygulamaya koydu. Türk Telekom “HaTTa Çözüm”, Ağustos ayında tüm Türkiye'de yaygınlaştırılacak.

Türk Telekom “haTTa Çözüm” projesiyle, bugüne kadar müşterilerden gelen telefon hatlarına ilişkin arıza, tesis ve nakil taleplerini saha görevlilerine yazılı olarak ileten sistem, artık bu talepleri görevlilere elektronik ortamda iletecek şekilde, teknoloji destekli olarak yeniden yapılandırılıyor. Türk Telekom “haTTa Çözüm” projesi hakkında bilgi veren Türk Telekom Erişim Direktörü Bülent Hasenekoğlu, "Proje öncesinde bir telefon arızası ortalama 6 saatte giderilebiliyordu. Projenin devreye girmesi ile bu süre uygulamanın başladığı illerde yaklaşık 4 saate indi. Proje tüm Türkiye’de uygulanmaya başlandığında 158 bin saat zaman tasarrufu sağlanacak" dedi.

Yeni uygulamada, "Saha İş Gücü ve Filo Takip Yönetim Sistemleri"nin hayata geçirilmesiyle, saha ekipleri iş emirlerini internete bağlanma özelliği bulunan "akıllı telefon" olarak da nitelendirilen PDA telefonlar üzerinden alıp en kısa zamanda işlemin yapılacağı adrese ulaşıyorlar. İş kapatma işlemini de yine bu telefonlar ile yapılıyor. Böylece, gün içinde müşteriden gelen talepler ertesi güne sarkmadan yerine getiriliyor, gelen arıza bildirimleri ile yeni hat açma ya da hattın nakil işlemi saatler içinde çözülebiliyor.

Türk Telekom "haTTa Çözüm" projesi kapsamında, 1000 ekibe eğitim verilmesinin ardından ilk uygulama, Ocak ayı içinde Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Kayseri'de başladı. Sistem, Nisan ayında Trabzon, Samsun, Diyarbakır, Gaziantep, Adana, Mersin, Antalya, Muğla, Manisa, Balıkesir, Bursa, Eskişehir ve Kocaeli’de de uygulamaya alınacak. Haziran ayında toplam 45 ilde, Ağustos ayında ise tüm Türkiye'de yaygınlaştırılacak.

Ayda ortalama 53 ağaç doğaya kazandırılacak, filonun yakıt tüketimi azalacak
Türkiye genelinde ayda ortalama 220 bini tesis ve nakil, 420 bini arıza olmak üzere 640 bin kağıt üstünde iş emri olduğunu vurgulayan Türk Telekom Erişim Direktörü Bülent Hasenekoğlu, "Bu yazılı iş emirleri için ortalama 3 ton kağıt gerekiyor. Yeni uygulamamız ile ayda ortalama 53 ağacı doğaya kazandırmış olacağız." dedi.

7 bin 400 araç ile Türkiye'nin en büyük özel sektör taşıt filosuna sahip olan Türk Telekom’un taşıt filosu yılda 140 milyon kilometre yol yaparak dünyanın çevresini 3 bin 500 kez dolaşıyor. Ocak ayından itibaren devreye giren "Filo Takip ve Yönetim Sistemi" ile 55 ildeki 2.700 araç GPS uydularıyla 7 gün 24 saat takip ediliyor, bu yıl sonuna kadar ise 81 ilde 7.400 araca GPS cihazı takılmış olacak. Ortalama yıllık yakıt tüketimi 9,5 milyon litre olan Türk Telekom, Filo Takip ve Yönetim Sistemi ile toplam yakıt tüketimini 8,5 milyon litreye düşürecek.

Müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlayan “haTTa Çözüm” projesiyle Türk Telekom, zamanı etkin ve verimli kullanmayı, dengeli bir işgücü dağılımını gerçekleştirmeyi ve diğer servislere etkin destek sağlamayı hedefliyor. Kağıt ve yakıt kullanımını azaltarak da daha temiz ve yeşil bir dünya için gösterilen çabalara katkıda bulunmaya hazırlanıyor.

 Türk Telekom Duyurularına Geri Dön


Kategori: Türk Telekom Duyurular

Etiketler: türk telekom arıza , türk telekom nakil , hatta çözüm , türk telekom destek , türktelekom ,


Yorumlar

Yorum yok

Yorum Ekle

İsim:


Yorum:
Güvenlik Kodu:
 
 
Reklamlar

Bilinmeyen Numaralar

  
E-Bülten Aboneliği

Türk Telekom kampanyaları ve fırsatlarından herkesten önce haberdar olmak istiyorsanız, e-bülten aboneliği kayıt formunu doldurmanız yeterli.

E-Posta:
  
REKLAM

Site Tasarımlarımız: Telefon Başvuru | Türk Telekom | Firma EkleTelekom KampanyaTelefon Borç Ödeme | Kota
 
 

Ana Sayfa | Telefon Tarifeleri | E-Fatura | Gizlilik | Hakkımızda | İletişim

© Copyright 2015 telekomburada.com Tüm Hakları Saklıdır.